Novinky na webu

S narůstajícím rozsahem stránek se ztrácí přehled o přidaných nových článcích či změnách stávajících. Aby návštěvníci nemuseli vždy procházet celý web, vytvořil jsem tuto stránku, která bude zachycovat změny na webu a po kliknutí na datum se vždy dostanete přímo k aktuálnímu článku. Před psaním dotazu autorovi těchto stránek se vždy ujistěte, že na webu nelze nalézt řešení vašeho problému. K tomu je určena vyhledávací stránka. Děkuji.

V poslední době došlo k úpravám u webhostingu WEDOS a tyto úpravy se vyznačují tím, že nahrávané soubory získávají oprávnění 640, ačkoliv pro webové stránky s PHP šablonami je nutné minimálně oprávnění 644. Změna oprávnění se projeví jako zákaz čtení souborů především realtime.txt a odvozených, v krajním případě i obrázků grafů. Výsledkem je zčásti nebo zcela nefunkční web. S touto závadou se prosím neobracejte na mne, ale přímo na technickou podporu WEDOS, případně můžete provést opravu sami v administraci webhostingu, kde po přihlášení v sekci nástroje, naleznete možnost opravy práv souborů. V pomoci může i změna nastavení v programu Cumulus na obrazovce Configuration - Internet na záložce Sites/Options v bloku Web Settings zrušením "Use active FTP mode" případně i "Use FTP rename" (nutno vyzkoušet).

Důležité upozornění pro provozovatele meteorologických stanic s programem Cumulus:
Nedovolte, aby váš počítač přešel do pohotovostního režimu, když Cumulus běží!
Více viz poznámky k programu.

10.08.2016   Steve Loft (autor programu Cumulus) oznámil svůj odchod do důchodu. Co z toho vyplývá, je popsáno na aktualizované stránce o novinkách v programu.

24.05.2016   V poslední době dochází ke změnám umístění dat používaných na některých stránkách v šablonách Weather Blues (data předpovědních grafů na serveru Foreca, data METAR), sledujte proto změny a nezapomeňte včas provést příslušné úpravy ve svých skriptech. Na uvedené stránce jsou změny podrobně popsány.

27.03.2016   Přidány stránky o programu Yawcam a jeho použití pro přenos snímků z webové kamery na webové stránky včetně doporučeného nastavení programu.

18.02.2016   Stránka s doporučeným postupem při přechodu ze starších verzí operačního systému na Windows 10 u počítače, na němž běží program Cumulus.

02.02.2016   Stránka s porovnáním naměřených hodnot nyní a před rokem ve stejném čase. Stránka je určena primárně pro šablony Weather Blues.

01.08.2015   V souvislosti s uvolněním nové verze OS Windows 10 jsem otestoval funkčnost původní verze Cumulus 1.9.4 (sest. 1099). Přechod na nový OS byl naprosto bez problémů, více viz odkaz.

01.04.2015   Steve Loft (autor programu Cumulus) uvolnil k testování novou betaverzi programu Cumulus MX, která již je dostupná pro operační systémy Windows 7, 8 a 10, Linux a OS X. Více v příslušném článku, který postupně doplňuji.

Ve dnech od 19.03.2015 do 26.03.2015 byla stanice Davis Vantage VUE mimo provoz a byla v opravě. Po uvedenou dobu byla data odečítána z náhradní stanice WH 1080 umístěné na stejném místě. Nyní je již opět plně funkční původní meteostanice.

10.02.2015   Archiv se vzorovými stránkami pro zobrazení přehledu rekordních hodnot ze zpráv NOAA. Jsou určeny primárně pro šablony Weather Blues. V archivu je i návod pro nastavení a instalaci.

28.11.2014   Vyšla finální úprava programu Cumulus verze 1.9.4 (sest. 1099) - zřejmě již poslední z této řady. Více v příslušném článku.

16.06.2013   Upraveno vyhledávání na tomto webu a byla přidána samostatná vyhledávací stránka. V šablonách Weather Blues byla pro usnadnění přidána podobná vyhledávací stránka.

Ode dne 11.02.2012 od 16:00 hod. jsou data pro webové stránky získávána pomocí stanice Davis Vantage Vue, která nahradila původní W-8681 sloužící od 1.1.2009. Data jsou i nadále zpracovávána pomocí programu Cumulus a zůstala zachována jejich kontinuita.