Soubory ke stažení pro registrované návštěvníky webu

Vstupujete do sekce pro registrované návštěvníky webu, která přináší překlady zajímavých článků, návodů, utilit a další materiály. Příčinou vzniku stránek pro registrované návštěvníky bylo neustálé zneužívání autorských práv a zveřejňování stažených souborů pod jménem autora webové stránky tak, že původní informace o původním zdroji byly někdy zdařileji, jindy méně zdařile odstraněny.

Celá komunita autorů a spolupracovníků komunity kolem programu Cumulus věnuje shromažďování materiálů, jejich překladům a úpravám nemálo času, který by mohli využít i jinak. Vše přesto zveřejňují a dávají k dispozici bez nároku na jakoukoliv odměnu, pouze s jedinou podmínkou - že bude zachován odkaz na autora programu, úpravy, překladu, případně bude na webu jiným vhodným způsobem uveden zdroj informací.

Materiály, na nichž jsem se podílel, jsem vytvořil jak pro svou potřebu, tak i pro potřebu ostatních. I nadále je chci na těchto stránkách zveřejňovat a dávat tak k dispozici, ale za standardních podmínek, protože mnoha tvůrcům webů mohou pomoci zejména v začátcích. Buďme k sobě alespoň trochu ohleduplní, protože ponechání původního odkazu umožní autorovi často zpětnou vazbu a případné odstranění vzniklých chyb nebo poskytnutí konzultace uživatelům.

U nás se v poslední době stále častěji setkávám s chováním typu "co na webu najdu, s tím si mohu dělat co chci". Chybí jakýkoliv respekt k tomu, co vytvořil někdo jiný, což zřejmě souvisí s neustále se uvolňující morálkou. Také mne zaráží, že pokud někdo (i na základě mých vzorů stránek) provede nějaká vylepšení, nedá je dál k dispozici ostatním uživatelům programu - ať již přímo ke stažení, nebo s možností si je vyžádat mailem.

Protože program Cumulus je poměrně rychle rozvíjen a navazující utility také, bude na stránkách k dispozici vždy podpora jen k aktuálně platné vydané verzi a k posledním nejvýše několika betaverzím, ve vlastním zájmu tedy sledujte vývoj programu.

Prosím, nejprve si přečtěte:

Na následující stránce jsou k dispozici přeložené šablony a utility pro program Cumulus, které jsou založeny na mých vzorech, doplňky pro tento program a další užitečné pomůcky pro tvůrce webových stránek založených na tomto programu. Kromě vlastního programu, který je zdarma pro nekomerční použití, se vesměs jedná o produkty tzv. třetích stran, u nichž je nutné respektovat specifické podmínky stanovené autory. Moje překlady a šablony podléhají licenci Creative Commons (úplné znění licence) a prosím všechny uživatele, aby tuto podmínku dodrželi. Podobně i utility a SW dalších autorů. V případě porušení uvedených podmínek může být další přístup na tyto stránky i bez předchozího upozornění odepřen.

Pokud potřebujete získat přístupové údaje pro vstup na další stránku, kontaktujte prosím administrátora webu na adrese pocasi(at)ok5aw.cz. Registrace návštěvníků mého webu pouze umožňuje stažení výše uvedených softwarových aplikací pro tvorbu webových stránek a obsluhu vybraných typů meteorologických stanic. Pro registraci je nutné uvést jméno a příjmení žadatele, mailovou adresu, URL adresu webových stránek, kde má být SW použit a typ meteorologické stanice. Omlouvám se, že na svých stránkách nemám odpovídající formulář, ale důvodem jeho odstranění bylo jeho časté zneužívání.

Veškerý SW, který je na stránkách s přístupem pro registrované návštěvníky, má svou jednodušší variantu volně dostupnou na stránkách ke stažení.

  ČETL JSEM, SOUHLASÍM A CHCI VSTOUPIT   |    NESOUHLASÍM (zpět na předcházející stránku)